Fundusze Unijne NFOŚiGW
Strona główna/Aktualności/Finał akcji edukacyjnej „Woda źródło życia, czyli z (..)

Finał akcji edukacyjnej „Woda źródło życia, czyli z PWiK’iem o wodzie, ściekach i zielonej energii” - Gmina Bolesławiec

22 Maja 2026

Dziś w sali GOKiS w Kruszynie odbył się finał konkursu wiedzy będący uroczystym zwieńczeniem edukacyjnej inicjatywy „Woda źródło życia, czyli z PWiK’iem o wodzie, ściekach i zielonej energii”, skierowanej do uczniów klas trzecich z terenu Gminy Bolesławiec. W wydarzeniu udział wzięło 30 młodych uczestników, którzy z dużym zaangażowaniem i wiedzą rywalizowali o najwyższe miejsca.

Gminę Bolesławiec podczas wydarzenia reprezentował Sekretarz Gminy Bolesławiec Pan Włodzimierz Hibner.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Szymon Gorczyca z ZSP Ocice,
II miejsce - Paweł Herbut z ZSP Dąbrowa Bolesławiecka,
III miejsce - Jadwiga Marciniak z ZSP Kruszyn.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, ekologiczną grę o wodzie, opaskę odblaskową oraz butelkę na wodę z kranu. Dla laureatów przygotowano również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagroda główna, czyli nowoczesne poidełko do picia wody z kranu, trafiła do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach.

Celem inicjatywy było promowanie picia wody z kranu, edukacja w zakresie prawidłowego korzystania z toalety, poznawanie sposobów pozyskiwania zielonej energii oraz kształtowanie postaw proekologicznych i rozwijanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców gminy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz dziękujemy nauczycielom i opiekunom za zaangażowanie i wsparcie w realizacji projektu.

Akcja została objęta Honorowym Patronatem Wójta Gminy Bolesławiec pana Andrzeja Jańca oraz dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

zdj     Zdjecie      m 3 

 poidelko     zdj     zdj 

 zdj   praca   zdj 

 zdj     zdj     zdjecie  

woda     oczyszalnia     slonce  

 

 

do góry